Reklama

Miał być Weekend bez Ofiar... Wyszło jak zawsze

Choć miniony weekend miał obyć się bez ofiar, to na polskich drogach doszło do wielu śmiertelnych wypadków.

Optymizmem nie mogą również napawać wyniki Narodowego Testu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Tylko około 3% spośród 24 tysięcy osób biorących w nim udział odpowiedziało poprawnie na wszystkie pytania.

Andrzej Maciejewski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podkreśla, że akcje takie jak "Weekend bez ofiar", czy "Narodowy Eksperyment bezpieczeństwa" mają charakter długofalowy. Podkreślił, że to przedsięwzięcie ma zwrócić uwagę na problem, który jest w naszym kraju, a mianowicie wysokie statystyki ofiar wypadków drogowych. Maciejewski dodał też, że organizowane będą kolejne "weekendy bez ofiar", do czasu aż taki weekend się zdarzy.

Reklama

Anna Bołtryk z GDDKiA zaznacza, że to nie koniec akcji informacyjnych dla kierowców. W tym tygodniu na stronie www.weekendbezofiar.pl zostanie uruchomiona platforma edukacyjna.

Również Podkomisarz Agnieszka Stypińska z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji podkreśla, że nasza edukacja nie powinna zakończyć się na kursie poprzedzającym uzyskanie prawa jazdy. Podkomisarz Agnieszka Stypińska zaznaczyła, że człowiek uczy się przez całe życie i dotyczy to też kierowców.

W ramach doszkalania kierowców w lato organizowane będą nie tylko internetowe kursy, ale także pikniki edukacyjne.

IAR/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy