Reklama

Lubisz słoneczne dni? Mogą być bardzo niebezpieczne

Niepokojące informacje napływają z Wielkiej Brytanii, która - ostatnim czasy - stała się drugim domem dla setek tysięcy naszych rodaków.

Tamtejszy Departament Transportu opublikował dane, z których wynika, że w zeszłym roku na brytyjskich drogach doszło aż do 2905 wypadków, których przyczyną było olśnienie kierowcy spowodowane przez słońce. Niepokojący może być fakt, że z roku na rok, liczba tego typu zdarzeń niepokojąco rośnie. W porównaniu z rokiem 2011 zanotowano wzrost o 12 proc.

W Polsce nikt nie prowadzi tego typu analiz, trudno więc określić, do jakiej liczby wypadków przyczyniły promienie słońca, które najbardziej dają się we znaki kierowcom jesienią i zimą, gdy słońce przez większą część dnia znajduje się nisko nad horyzontem.

Reklama

Pamiętajmy, że na poziom drogowego bezpieczeństwa z ogromnym stopniu wpływa stan przedniej szyby pojazdu. Zwłaszcza na jesieni, zadbajmy o to, by w zbiorniczku spryskiwaczy zawsze znajdowała się odpowiednia ilość płynu, nie żałujmy też kilku złotych na nowe wycieraczki. Przypominamy, że właśnie w okresie od października do stycznia dochodzi na polskich drogach do największej liczby śmiertelnych potrąceń pieszych.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama