Lepiej wyjechać z Warszawy

Żoliborz, Targówek, Wola i Praga w Warszawie - to miejsca w stolicy, w których już po świętach rozpocznie się seria poważnych remontów. W ciągu kilku tygodni - również w związku z budową drugiej linii metra - stolica zamieni się w ogromny plac budowy.

We wtorek 6 kwietnia zamknięty zostanie wiadukt nad torami PKP, który łączy Śródmieście z Żoliborzem. Jednak już dzisiaj mieszkańcy stolicy żalą się i mówią, że drogą przez mękę nie tylko dla kierowców, także dla pieszych, będzie przedostanie się na drugą stronę torów - choćby do stacji metra.

Reklama

Innej możliwości nie widzą jednak także tramwaje warszawskie i już dzisiaj zapowiadają, że od wtorku aż do soboty będą remontować tory w ulicy Puławskiej. Tramwaje nie będą wtedy jeździły od pętli Wyścigi aż do ulicy Woronicza. Pojawią się tramwaje zastępcze i autobusy, które pojadą jednak innymi trasami.

W maju zamknięty zostanie fragment ulicy Prostej. Kierowcy będą musieli więc przejechać przez wiecznie zakorkowanym plac Zawiszy. Największe utrudnienia czekają warszawiaków w czerwcu na Pradze i w Śródmieściu, kiedy na dobre rozpocznie się budowa II linii metra.

Dowiedz się więcej na temat: plac | tramwaje

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje