Kolejna runda testów Euro NCAP. Tesla model Y z maksymalną oceną

Niezależna organizacja badająca poziom bezpieczeństwa opublikowała piąty już raport na rok 2022. Wśród przetestowanych pojazdów znalazły się m.in. modele elektryczne, w tym Tesla model Y oraz Genesis GV60. Maksymalne oceny otrzymały także dwie chińskie nowości.

 

Niezależni specjaliści z Euro NCAP (ang. European New Car Assessment Programme) opublikowali kolejny ranking najbezpieczniejszych samochodów na 2022 rok. W piątym już teście wzięły udział samochody elektryczne, w tym produkowana w berlińskiej fabryce Tesla model Y. Amerykański pojazd otrzymał imponującą ocenę 97 procent w zakresie ochrony dorosłych pasażerów i doskonałe 98 procent w zakresie systemów wspomagających bezpieczeństwo.

Równie dobrze poradzili sobie koreańscy producenci z luksusowym SUV-em Genesis GV60 na czele. Model otrzymał pełne pięć gwiazdek. Nieco słabiej, chociaż na wciąż zadowalającym poziomie uplasowała się Kia Niro, która otrzymała cztery gwiazdki. W tym przypadku punkty zostały odjęte za pakiet bezpieczeństwa "DriveWise", który jest dostępny wyłącznie za dopłatą.

Reklama

Chińskie marki z maksymalną oceną

Sporym zaskoczeniem mogą okazać chińskie nowości, które zadebiutowały w rankingu Euro NCAP. Zarówno kompaktowy Ora Funky Cat, jak i większy WEY Coffee 1, osiągnęły w teście pięć gwiazdek. 

Jest to bezsprzeczny dowód na to, że chińskie koncerny stanowczo podkręciły tempo rozwoju swoich systemów bezpieczeństwa. Jak stwierdził sam sekretarz generalny Euro NCAP, Michiel van Ratingen - Model Great Wall może śmiało wyznaczać standardy bezpieczeństwa, godne naśladowania przez innych, światowych producentów. 

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Euro NCAP | bezpieczeństwo | chińskie samochody
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy