Reklama

Kierowcy, uwaga na deszcz! Lepiej zwolnić

W wielu rejonach kraju pada intensywnie deszcz, drogi są śliskie, jest gorsza widoczność - ostrzegają policjanci i apelują do kierowców by zachowali szczególna ostrożność i zdjęli "nogę z gazu".

W sumie od piątku do niedzieli na polskich drogach doszło do 329 wypadków, zginęło w nich 30 osób, a 455 zostało rannych.

"W wielu rejonach kraju pada intensywnie deszcz. Drogi są śliskie, zmniejsza się widoczność, wydłuża się droga hamowania. Dostosujmy prędkość do sytuacji na jezdniach. Zachowujmy też większą odległość od samochodów przed nami, tak by w sytuacji nagłego hamowania nie doszło do stłuczki czy wypadku" - powiedział Piotr Bieniak z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.

Jak dodał, na drogach może być też sporo kałuż. "Pamiętajmy, że auto wjeżdżając w kałuże traci przyczepność, a przy dużych prędkościach może to prowadzić do tragicznych skutków" - zaznaczył.

Reklama

Zaapelował też by kierowcy starali się przewidywać manewry innych użytkowników dróg i uważali na pieszych.

"Także piesi powinni dbać o swoje bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że przy takiej pogodzie, szczególnie wieczorem jesteśmy słabiej widoczni. Zaopatrzmy się w jakieś elementy odblaskowe. To, że my widzimy światła samochodu nie oznacza, że kierowca widzi nas, możemy być zauważeni dopiero w ostatniej chwili" - dodał Bieniak.

Przypomniał też, że piesi w miejscach gdzie nie ma chodników powinni poruszać się lewą stroną jezdni.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Uwaga!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy