Reklama

Jechał 180 km/h bo... lubi szybko jeździć

500 złotych mandatu i 10 punktów karnych otrzymał kierowca audi, zatrzymany przez głogowskich policjantów, który na odcinku drogi, gdzie obowiązywała dopuszczalna prędkość do 90 km/h, gnał z prędkością blisko 180 km/h.

Policjanci pełniąc służbę radiowozem alfa romeo przeprowadzili pomiar prędkości auta jadącego z przeciwka.

Policjanci z głogowskiej komendy powiatowej pełniąc służbę na drodze krajowej nr 12, w okolicach miejscowości Serby pod Głogowem zauważyli bardzo szybko zbliżające się z przeciwka auto. Przeprowadzony wideorejestratorem pomiar prędkości wykazał, że kierujący samochodem marki Audi pędził z prędkością blisko 180 km/h. Kierowca kompletnie zignorował przepisy, które na danym odcinku drogi dopuszczały maksymalną prędkość do 90 km/h.

Reklama

Po zatrzymaniu kierującego do kontroli, okazał się nim 30 - letni mieszkaniec Wałbrzycha. Był zaskoczony pomiarem prędkości. W rozmowie z funkcjonariuszami stwierdził, że "lubi szybko jeździć".

Przekroczenie dwukrotnie dozwolonej prędkości zakończyło się dla niego grzywną w drodze postępowania mandatowego w wysokości 500 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: dopuszczalna prędkość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama