Reklama

Hurtowo kradli samochody. Zarzuty dla 24 osób!

Łódzka policja zatrzymała kolejne cztery osoby - członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się m.in. kradzieżami samochodów.

Łącznie zarzuty w tej sprawie postawiono już 24 osobom, pięć tymczasowo aresztowano, odzyskano 24 pojazdy.

Jak poinformowała w środę PAP rzeczniczka łódzkiej policji Joanna Kącka, grupa działała na terenie całego województwa łódzkiego od marca 2011 roku i ma na koncie co najmniej kilkanaście kradzieży samochodów o wartości ponad 270 tys. zł. Członkowie grupy zajmowali się też paserstwem i legalizacją kradzionych aut.

Obecnie zatrzymani to 42-latek, któremu postawiono zarzut paserstwa jednego ze skradzionych samochodów oraz posługiwania się przy ubezpieczeniu sfałszowaną umową zakupu tego auta. Grozi mu za to kara do 5 lat więzienia.

Reklama

31-latek odpowie za kradzież z włamaniem do auta wartości 70 tys. zł. Jak się okazało, przestępstwo popełnił "w warunkach recydywy". Może za to trafić do więzienia na 10 lat.

29-latek i 18-latek usłyszeli zarzuty wyłudzenia odszkodowania komunikacyjnego za co grozi im do 8 lat więzienia.

Policja pracuje nad rozpracowaniem grupy od kilku miesięcy; pierwsze zatrzymania miały miejsce pod koniec marca tego roku. Wówczas zlikwidowano dwie dziuple samochodowe i zatrzymano czterech mężczyzn. Dodatkowo ujawniono uprawę konopi. Do kolejnych zatrzymań doszło w maju.

Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź-Widzew; policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: kradziony samochód | samochody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje