Reklama

"Dzień Bez Mandatu" z okazji święta patrona kierowców

Dziś w dzień świętego Krzysztofa, który jest patronem wszystkich kierowców, obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Kierowcy.

Zdaniem instruktora jazdy Wiesława Wyżyckiego poza odpowiednimi cechami jakie powinien posiadać dobry kierowca, ważne są doświadczenie i opanowanie.

- Dobry kierowca musi mieć świadomość, że nie jest sam na drodze. Dodatkowo powinien stosować się do przepisów ruchu drogowego. To wszystko wystarczy by dojechać szczęśliwie do celu - powiedział Wyżycki.

Jak twierdzi podkomisarz Jarosław Gnatowski z Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, takie dni mogą wpłynąć na świadomość kierowców.

- Dzięki takim dniom jak dziś, nasza wiedza oraz sprawność mogą się zwiększyć. To wszystko ma wpływ na bezpieczeństwo na drogach" - stwierdził Gnatowski.

Reklama

Dzień Bezpiecznego Kierowcy obchodzimy od 2006 roku. Święto powstało z inicjatywy krajowego Duszpasterstwa Kierowców.

Z tej okazji w Warszawie odbyła się akcja "Dzień Bez Mandatu". Zorganizowały ją Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji oraz Instytut Transportu Samochodowego. Rozdawano ulotki i wizerunki św. Krzysztofa z przykazaniami dla kierowców, chętni ( osoby dorosłe) mogli wsiąść do symulatora zderzeń i dachowania.

IAR/PAP
Dowiedz się więcej na temat: mandat | dzień bezpiecznego kierowcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy