Reklama

Ciąg dalszy sprawy zderzenia policyjnej Vectry i Peugeota

W listopadzie zeszłego roku pisaliśmy o zderzeniu nieoznakowanej policyjnej Vectry z samochodem osobowym.

Do kolizji doszło na oznakowanym skrzyżowaniu. Osobowy Peugeot wykonywał skręt w lewo, gdy został uderzony przez pędzącą z włączonymi sygnałami nieoznakowaną policyjną Vectrę. W zdarzeniu nikt, poza pojazdami, nie ucierpiał.

Cała sytuacja została nagrana przez kamerę zamontowaną w samochodzie jadącym za Peugeotem.

Policja uznała, że kierujący Peugeotem nie zachował szczególnej ostrożności podczas zmiany kierunku ruchu i próbowała ukarać go mandatem. Kierowca do winy się nie przyznał i mandatu nie przyjął, wobec czego sprawa trafiła do sądu rejonowego w Zambrowie.

Termin rozprawy został wyznaczony na 3 grudnia, niestety, nie poznaliśmy wyroku. Rozprawa została bowiem odroczona do 14 stycznia. W drugim terminie sprawa również nie ruszyła z miejsca, wniosek o jej odroczenie złożył bowiem obrońca kierowcy Peugeota, uzasadniając go niekorzystnym zbiegiem terminów z inną sprawą. Kolejną rozprawę zaplanowano na 13 lutego. W tym terminie proces również nie wystartował. Ponownie powodem był wniosek obrońcy kierowcy Peugeota, który w wyznaczonym przez sąd terminie nie mógł reprezentować swojego klienta. Termin kolejnej rozprawy został wyznaczony na 1 kwietnia.

Niestety, jak nas poinformował rzecznik prasowy sądu okręgowego w Łomży (któremu podlega sąd rejonowy w Zambrowie), sędzia Jan Leszczewski, na kolejnej rozprawie sprawa również niewiele posunęła się z miejsca. Sąd zdecydował bowiem, że potrzebna będzie opinia biegłego z PZMot. Sprawa została bezterminowo odroczona do czasu opracowania stosownej ekspertyzy.

Reklama

Proces będziemy oczywiście nadal monitorować i o jego wyniku poinformujemy.

Tak przy okazji nasuwa się pewna refleksja o systemie sądowniczym. W rzeczonej - prostej w gruncie rzeczy - sprawie doszło do kolizji, nie było rannych. Moment zderzenia został uwieczniony na nagraniu. Pół roku zajęło sądowi dojście do wniosku, że potrzebna będzie opinia biegłego. Biegły zapewne ekspertyzę będzie przygotował kolejne kilka miesięcy. Kto wie, czy w winnego uda się ustalić w ciągu roku... To ile trwają sprawy bardziej skomplikowane, gdzie np. są ranni lub zabici...?

Aktualizacja: Datę kolejnej rozprawy wyznaczono na 19 sierpnia.

Czytaj więcej na ten temat.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zderzenie w Zambrowie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy