Reklama

Bezpieczniej na przejazdach

Przejeżdżanie pod opuszczającymi się rogatkami czy nieprzestrzeganie sygnalizacji świetlnej, to najczęstsze grzechy kierowców na przejazdach kolejowych. W całej Polsce ruszyła kampania reklamowa, która ma to zmienić.

Ponieważ w Polsce bardzo często dochodzi do wypadków na przejazdach kolejowych, w których giną nieodpowiedzialni kierowcy i piesi, koleje postanowiły ustawić w ich pobliżu specjalne plakaty reklamujące bezpieczne zachowanie na przejazdach.

- Bardzo często polscy kierowcy nie stosują się do sygnałów dźwiękowych i świetlnych na przejazdach kolejowych. Kierowcy już na sygnał czerwony powinni się zatrzymać. Mimo wszystko jeszcze przy czerwonym świetle usiłują przejechać, stają dopiero gdy zamykają się drągi rogatkowe - mówi jeden z dróżników.

Reklama

Brak zachowania bezpieczeństwa i kultury osobistej kierowców powoduje, że nerwy udzielają się dróżnikom. Ci jednak często wolą nie komentować wybryków prowadzących pojazdy.

- Lepiej nie odzywać się w ogóle. Bo jak się zwróci uwagę, to jeszcze można usłyszeć takie słowa, że nieraz człowiek aż cały drży - stwierdza dróżniczka z Wrocławia.

Porozmawiaj na Forum.

RMF

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: kierowcy | kampania reklamowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje