"Bezpieczeństwo dla wszystkich" po raz trzeci

Rozpoczęła się 3 edycja programu "Bezpieczeństwo dla wszystkich" - bezpłatne pakiety edukacyjne zostaną rozesłane przez Renault do 1389 szkół w całej Polsce. W bieżącej edycji do programu przystąpiło 3350 klas - czyli około 82 tysięcy dzieci ze szkół podstawowych. Od rozpoczęcia akcji w 2001 roku uczestniczy w niej już prawie ćwierć miliona polskich dzieci. Pakiet "Droga i ja" w październiku br. został oficjalnie zarekomendowany do użytku szkolnego przez Ministra Edukacji.

Pakiet edukacyjny "Droga i ja" od stycznia 2001 roku udostępniany jest szkołom podstawowym nieodpłatnie do prowadzenia zajęć z bezpieczeństwa ruchu drogowego w ramach akcji Renault "Bezpieczeństwo dla wszystkich". Od początku pierwszej edycji w akcji uczestniczą już 1184 szkoły - 10369 klas i 246 810 dzieci.

Program "Bezpieczeństwo dla wszystkich" jest w całości stworzony i finansowany przez Renault. Powstał z myślą o najmłodszych uczestnikach ruchu drogowego. To oni są najbardziej bezbronni i narażeni na największe niebezpieczeństwa. I to oni mogą w przyszłości zmienić tę zatrważającą sytuacje w kraju: ucząc się odpowiednich nawyków postępowania na drodze, dając przykład rówieśnikom i... dorosłym. Pakiet zawiera innowacyjne narzędzia pedagogiczne odpowiadające nowym potrzebom nauczycieli i zachęcające dzieci do nauki. Program oparty jest na edukacyjnym i interaktywnym podejściu, zapewniającym aktywny udział dzieci i umożliwiającym nawiązanie z nimi prawdziwego dialogu. Narzędzia pedagogiczne zostały opracowane w ścisłym związku z rzeczywistością, z codziennym światem dzieci, aby mogły one zrozumieć i łatwo utożsamić się z omawianymi sytuacjami oraz odpowiednio na nie reagować.

W skład zestawu wchodzą karty tematyczne do prowadzenia lekcji - dla nauczycieli, zeszyty ćwiczeń dla uczniów, film video z filmem edukacyjnym oraz plakat ze znakami drogowymi do powieszenia w klasie. Zgodnie z rekomendacją Ministara Edukacji pakiet przeznaczony jest do kształcenia zintegrowanego i wychowania komunikacyjnego na poziomie szkoły podstawowej. Pozytywne opinie dla pakietu wydało czterech rzeczoznawców Ministerstwa Edukacji.

- Chcemy żeby wszystkie dzieci były na drogach bezpieczne. Aby tak było muszą poznać i zrozumieć zasady poruszania się po drogach, aby mogły zachować ostrożność, odpowiednio reagować i co ważne przewidywać możliwe zagrożenia. Chcielibyśmy także doprowadzić do tego, aby dzieci mogły dać przykład swoim rodzicom i pokazać jak należy zachować się na ulicy. To długa droga, ale w życie ludzkie warto inwestować. Dlatego rozpoczęliśmy ten program i chcemy prowadzić go jak najdłużej - komentuje Paweł Kowalski z Renault Polska.

Reklama

Razem z programem rozpoczyna się także konkurs. Tematem tegorocznej edycji jest "Rola dziecka w bezpieczeństwie na drogach".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bezpieczeństwo | edukacja | pakiet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy