Reklama

Autostrada "tatrzańska" już gotowa

Słowacy oddali do użytku ostatni odcinek tak zwanej autostrady tatrzańskiej.

Dzięki niej całe Tatry po południowej stronie można przejechać w pół godziny. Oddany odcinek ma 8 kilometrów długości, w tym jeden kilometr poprowadzono w tunelu.

Reklama

Cały odcinek autostrady łączącej regiony Tatry i Liptov od Ivachnovej koło Ruzomberka do miejscowości Janovce (za Popradem) ma już około 80 km. Jest to fragment trasy, która ma połączyć dwa największe miasta Słowacji: Bratysławę z Koszycami. A na razie dzięki nowej drodze po nartach na Chopoku w ciągu pół godziny można przenieść się na baseny w Popradzie.

Wszystkie autostrady na Słowacji są płatne. Siedmiodniowa winietka dla samochodów osobowych kosztuje niespełna 5 euro. Tak więc za nieco ponad 20 złotych można po na nartach na Chopoku pojechać na baseny w Popradzie i z powrotem. W Polsce za 16 złotych możemy co najwyżej raz przejechać ze Śląska do Krakowa...

Słowacy zachęcając Polaków do przyjazdu do swojego kraju, uruchomili połączenie lotnicze z Warszawy do Popradu. Samoloty ze stolicy Polski wylatują 3 razy w tygodniu. Co ciekawe przewóz nart i snowboardów jest bezpłatny.

RMF

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Tatry | odcinek | autostrady | Słowacy | autostrada

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje