16-latek za kierownicą ciężarówki z przyczepą

​Policjanci z łukowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego ciężarową scanią z przyczepą, bo ten poruszał się drogą objętą zakazem wjazdu. Poza popełnionym wykroczeniem nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że za kierownicą ciężarówki siedział 16-latek.

To, że za kierownicą ciężarowej Scanii z przyczepą siedzi nieletni, wyszło na jaw, kiedy to "kierowca" wpadł w oko policjantom z łukowskiej drogówki, poruszając się po drodze z zakazem. Na tym odcinku, w miejscowości Wojcieszków, obowiązywał bowiem zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej większej niż 5 ton.

Młodzieniec oświadczył, że posiada jedynie uprawnienia do kierowania pojazdami według kategorii A1 i T. Jak ustalili policjanci, 16-latek miał odprowadzić ciężarówkę z przyczepą do pobliskiego lasu, gdzie miał być dokonany załadunek drewna. W tym czasie jego ojciec wyjechał innym samochodem poza granice powiatu łukowskiego.

Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne ciężarówki i przyczepy, z uwagi na fakt, że nie zostały one poddane badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie. Chłopiec, wraz z zespołem pojazdów, został przekazany pod opiekę dorosłemu kuzynowi.

Teraz czynem popełnionym przez 16-latka zajmie się Sąd Rodzinny w Łukowie. Dodatkowo, policjanci sprawdzą, kto dopuścił do kierowania pojazdem osobę nieposiadającą uprawnień.

Reklama

Policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy