Reklama

16-latek uciekał vectrą

Policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymali po pościgu 16-letniego chłopaka kierującego samochodem.

Policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymali po pościgu 16-letniego chłopaka kierującego samochodem.

Okazało się, że nastolatek mając ponad promil alkoholu przewoził trójkę pasażerów. Jego sprawa trafi do sądu rodzinnego, a policjanci ustalają właściciela samochodu.

Patrolując ulice gorzowskiego osiedla Staszica policjanci zauważyli opla vectrę, który jechał z dużą prędkością. Kierowca nie reagował na sygnały do zatrzymania dawane przez policjantów. Przyspieszył, kierując się w stronę wyjazdu z miasta.

Udało się go zatrzymać w okolicach Małyszyna, kiedy samochód wjechał do rowu. Okazało się, że za kierownica auta siedział 16-letni chłopak. Oprócz niego samochodem jechały trzy inne osoby. Nastolatek trafił do komendy. Przeprowadzone badanie trzeźwości potwierdziło, że chłopak znajdował się pod wpływem alkoholu. Wynik badania wykazał 1,17 promila alkoholu w jego organizmie. Z racji wieku nastolatek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Nie miał również przy sobie żadnych dokumentów samochodu.

Reklama

Sprawą 16-letniego pirata drogowego niebawem zajmie się sąd rodzinny. Policja ustala także właściciela opla i okoliczności w jakich auto trafiło w ręce nastolatka.

Policja
Dowiedz się więcej na temat: Vectra | policja | nastolatek | 16-latek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy