Parking na lotnisku w Balicach. Gdzie zostawić samochód, lecąc na urlop z Krakowa?

Lotnisko im. Jana Pawła II w Balicach to port lotniczy popularny wśród pasażerów rejsów linowych i czarterowych. W okresie wakacyjnym często przeżywa oblężenie turystów. Duża część z nich przybywa samochodami w okolice terminalu. Czy łatwo znaleźć parking przy lotnisku w Balicach? Gdzie zostawić samochód, lecąc na urlop z Krakowa i dlaczego lepiej nie spędzać więcej niż 8 minut w strefie Kiss&Fly?

Jak wybrać parking przy lotnisku w Krakowie-Balicach?

Cena to często kluczowy czynnik brany pod uwagę podczas wyboru parkingu przy lotnisku. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka innych czynników. Jak wybrać parking przy lotnisku w Krakowie-Balicach?

Reklama
 • Warto zwrócić uwagę na zabezpieczenia oferowane przez parking. Ochrona, monitoring oraz ogrodzony teren skutecznie ograniczają dostęp do Twojego samochodu osobom postronnym.
 • Podczas pokonywania samochodem trasy na lotnisko mogą wystąpić utrudnienia na drodze, które wydłużą czas dojazdu. Dlatego nie należy bagatelizować też odległości między parkingiem a terminalem. Im dalej zaparkowany będzie Twój pojazd, tym dłużej zajmie Ci dotarcie na lotnisko.
 • Większość parkingów znajdujących się w większej odległości niż kilka kroków od terminalu zapewnia transfer busami. Warto upewnić się, czy wybrany obiekt oferuje tę usługę. 
 • Przed dokonaniem rezerwacji miejsca na parkingu warto sprawdzić w internecie opinie innych użytkowników. Pozwoli to wybrać obiekt zapewniający wysoki poziom usług.

Jakie parkingi są przy lotnisku w Balicach?

Port lotniczy Kraków-Balice to jedno z najpopularniejszych lotnisk w Polsce. Obsługuje on też niemal największą liczbę pasażerów w kraju. Jakie parkingi są przy lotnisku w Balicach? Port lotniczy posiada cztery parkingi o zróżnicowanej ofercie i cenach.

 • Strefa Kiss&Fly umożliwia podwiezienie lub odbiór pasażerów spod terminalu. Parkowanie w strefie jest bezpłatne przez 8 minut. Następnie naliczana jest opłata wynosząca 4 zł za każde 4 minuty. 
 • Parking P1 zapewnia miejsce dla 1243 samochodów. Znajduje się najbliżej terminalu, z którym połączony jest kładką. Obiekt preznaczony jest dla krótszego postoju auta. Pozostawienie samochodu w tym miejscu na 7 dni kosztuje 220 zł. 
 • Parking P2 znajduje się niewiele dalej. Od terminalu dzieli go 200 m. Jest to duży, niezadaszony obiekt, który może pomieścić nawet 864 samochodu. Tygodniowy postój kosztuje 160 zł.
 • Kameralny parking P3 zlokalizowany jest jedynie 100 m od terminalu i oferuje 46 miejsc.
 • Najtańszy jest KRK parking ekonomiczny. Dzieli go ok. 100 metrów od wejścia do portu lotniczego i zapewnia miejsca parkingowe dla 600 pojazdów. Parkowanie auta na 7 dni to koszt 130 zł. 

Ile kosztują parkingi długoterminowe przy lotnisku w Balicach?

W okolicach krakowskiego portu lotniczego mieści się wiele parkingów. Wybraliśmy te, które cieszą się najlepszymi opiniami według użytkowników Google. Ile kosztują parkingi długoterminowe przy lotnisku w Balicach?

 • ParkujGo - strzeżony i monitorowany parking na 250 samochodów zlokalizowany jest ok. 1,2 km od terminalu. Transfer lotniskowy trwa ok. 3 min i jest wliczony w cenę postoju. Za tygodniowe parkowanie pojazdu należy zapłacić 90 zł.
 • Euro Parking Balice - monitorowany parking leży ok. 1,8 km od portu lotniczego. Tygodniowe parkowanie pojazdu to koszt 110 zł. Transfer trwający ok. 4 min wliczony jest w cenę.
 • B1 Parking Balice - monitorowany i oświetlony parking na 400 aut mieści się niecały kilometr od terminalu. 7-dniowy postój kosztuje 120 zł wraz z transferem, który trwa niespełna 3 minuty.
 • Panda Parking - parking z całodobową ochroną i monitoringiem może pomieścić 450 samochodów. Zlokalizowany jest ok. 1000 m od lotniska, więc transfer wliczony w cenę zajmuje ok. 2-3 minut. Parkowanie pojazdu przez 7 dni kosztuje 90 zł.
 • Parking Samolocik - monitorowany i oświetlony parking znajduje się ok. 1,3 km od terminalu. Tygodniowe parkowanie samochodu to koszt 70 zł. W cenie zawarty jest transfer, która zajmuje ok. 3 minut. 
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: parking lotniskowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy