Aplikacje taksówkarskie w dużych miastach - porównanie

Jeszcze do niedawna zamówienie taksówki było możliwe wyłącznie po kontakcie telefonicznym. Obecnie taxi zamówi się również za pomocą aplikacji w smartfonie. Poznaj 3 aplikacje taksówkarskie i dowiedz się, jakie są między nimi różnice.

iTaxi

Aplikacja działa w ponad 100 miastach w całym kraju, a za jej pośrednictwem można zamówić wyłącznie kurs u licencjonowanego przewoźnika (korporacyjnego lub niezrzeszonego). Wyboru kierowcy dokonuje się, znając wcześniej standard przewozu, markę i model auta, a nawet ocenę taksówkarza, pozostawioną przez innych pasażerów. Warto sprawdzić przy okazji, czy kierowca posiada ubezpieczenie typu taxi fleet insurance. Możliwe jest również skorzystanie z opcji "Zamów najbliższą taksówkę", która przydaje się, gdy chce się jak najszybciej ruszyć w drogę.

System został stworzony w Polsce, a jego atutem jest czytelny interfejs i wbudowany samouczek. Taksówkę można zamówić bez rejestracji konta, jednak warto je założyć, gdy chce się częściej korzystać z usługi. Rejestracja daje dostęp do ofert promocyjnych i innych benefitów. Plusem jest możliwość filtrowania samochodów Klasy Premium oraz kursów u kierowców, którzy znają język angielski.

Cab4You

Reklama

Jest to aplikacja działająca w kilkudziesięciu miastach w Polsce. Dzięki niej zobaczy się taksówki na mapie miasta i sprawdzi się cenę oraz czas kursu. Szybko wybierze się dzięki temu najtańszego lub najszybszego kierowcę. Dodatkowo sprawdzi się trasę przejazdu przed dotarciem taxi do punktu startowego, co przyda się, gdy chce się uniknąć oszustwa w nieznanym mieście.

Wybierając taksówkę w Cab4You, można zdecydować się na większe kombi lub busa, bądź na taxi, które umożliwia przewóz zwierząt. Ponadto istnieje opcja filtrowania kierowców, którzy przyjmują płatności kartą oraz porozumiewają się w języku angielskim lub niemieckim. Po zamówieniu taksówki wymagane jest potwierdzenie kursu za pomocą kodu SMS, który jest wysyłany na numer telefonu wskazany w aplikacji.

myTaxi

Usługa jest podobna do iTaxi oraz Cab4You, ale zrzesza wyłącznie indywidualnych taksówkarzy. W Polsce działa już w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu, lecz z myTaxi od dłuższego czasu można korzystać za granicą. Aplikacja do zamawiania taxi jest dostępna w miastach takich jak Berlin, Madryt, Waszyngton i Wiedeń.

 Logowanie się do usługi przebiega w sposób tradycyjny lub za pośrednictwem konta Google bądź profilu na Facebooku. Potwierdzenie numeru telefonu jest niewymagane, a płatności za przejazdy można dokonywać za pomocą konta PayPal lub po podaniu danych karty płatniczej. Dzięki kuponom i zniżkom, koszty kursów mogą być sporo niższe niż w tradycyjnym taxi.

materiał zewnętrzny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy