Jak szybko znaleźć najtańsze OC?

Wybór najtańszego ubezpieczenia OC wbrew pozorom nie jest taki trudny. Wystarczy znać kilka wskazówek, przez które zaoszczędzisz sporo czasu oraz pieniędzy. Ubezpieczenie OC jest w Polsce obowiązkowe – regulowane Ustawą. Każdy kierowca musi je wykupić dla swojego samochodu. Wyższa cena nie zmienia warunków usługi. Dlatego właśnie najlepiej szukać najtańszej propozycji na rynku. Sprawdź, jak skutecznie to robić!

Kalkulator OC, czyli automatyczne wyszukiwanie korzystnej oferty

Wśród wielu sposobów na obniżenie kosztów związanych z ubezpieczeniem samochodu, kalkulatory OC są zdecydowanie najpopularniejsze. Porównywarki mają proste zadanie - przeszukują dziesiątki ofert towarzystw, by znaleźć tę najkorzystniejszą dla użytkownika. W przypadku samego OC sprawa jest stosunkowo prosta. Wystarczy brać pod uwagę cenę, ponieważ warunki pozostają takie same. Jeśli kupujesz bardziej rozbudowane pakiety ubezpieczenia (np. AC, NNW czy też Assistance), należy sprawdzić także zakres ochrony.

Kalkulator OC wymaga wpisania podstawowych informacji do formularza. Towarzystwa ubezpieczeniowe potrzebują danych osobowych - między innymi miejsce zamieszkania czy też wiek wpływa na wysokość składki. Dodatkowo należy podać informacje o samochodzie, czyli model i markę, rok produkcji, rodzaj paliwa oraz pojemność silnika. Często konieczne są również dane dotyczące garażowania pojazdu. Wszystko to umożliwia precyzyjne podanie wysokości składki.

Reklama

Aby skorzystać z porównywarki OC, należy wpisać informacje do formularza. Zajmuje to maksymalnie kilka minut - jest bardzo proste. Wtedy kalkulator wyszukuje spersonalizowane oferty. Można zdecydować się na najkorzystniejszą. Takie programy biorą pod uwagę wszystkie zmienne, a polisę można nawet wykupić online, bez wychodzenia z domu. Kalkulatory OC stały się niezwykle popularne wśród kierowców - oszczędzają gotówkę i czas.

Porównywarki są w pełni darmowymi narzędziami. Ich zadaniem jest oszczędność, więc nigdy nic nie musimy zapłacić. Samodzielne szukanie korzystnej oferty zwykle daje gorszy efekt, niż skorzystanie z tak skutecznego systemu. Kalkulator OC pozwala zachować nawet kilkaset złotych - na przykład, by kupić dodatkową ochronę samochodu.

Czy można dodatkowo obniżyć cenę polisy OC?

Kalkulator OC jest szybką metodą znalezienia najkorzystniejszej oferty. Warto jednak wiedzieć, że istnieją sposoby na dodatkowe obniżanie wysokości składki. Na przykład starszy współwłaściciel ze zniżkami za bezszkodową jazdę. Zarejestrowanie samochodu w taki sposób zapewni niższe koszty związane z ubezpieczeniem. Dodatkowo można zdecydować się na auto, które ma mniejszy silnik - to rada dla kupujących. Takie pojazdy charakteryzują się tańszym OC.

Prócz tego cena polisy spada, jeżeli jeździsz bezpiecznie. Lata bezszkodowej jazdy oznaczają zniżki. Taki rabat może sięgać nawet 50%. Kalkulatory OC biorą pod uwagę wszystkie te elementy - należy jednak pamiętać, by maksymalnie je wykorzystać. Często organizowane są różne promocje, przez co cena polisy może być jeszcze niższa. Zakup ubezpieczenia w pakiecie, na przykład OC/AC/NNW powoduje obniżenie kosztów każdej z usług. Metod jest naprawdę dużo.

Podsumowanie

Znalezienie najtańszego OC samodzielnie jest stosunkowo trudne i czasochłonne. W tym celu warto skorzystać z kalkulatora, który całość wykona w zaledwie kilkanaście minut. Taki program jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, przez które oszczędzisz naprawdę dużo pieniędzy oraz czasu. Nie przepłacaj za OC!

materiały promocyjne partnera
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama