Reklama

Volvo Concept Estate jak legendarne P1800ES

Na stoisku Volvo w Genewie będzie można zobaczyć trzy prototypy pojazdów, który wyznaczą dalszy kierunek rozwoju szwedzkiej marki.

O Volvo Concept Coupe i zapowiadającym nowe XC90 crossoverze Volvo XC Concept Coupe, które pokazano na salonie we Frankfurcie, już pisaliśmy w naszym serwisie. Teraz Volvo prezentuje Concept Estate.

Fanom Volvo ten samochód na pewno się spodoba. W jego liniach nietrudno dostrzec nawiązania do legendarnego Volvo P1800ES z lat 70-tych ubiegłego wieku. Jednak Volvo podkreśla, że akurat w tym samochodzie warto zajrzeć do wnętrza, jest ono bowiem wskazówką dla tego, co wkrótce znajdzie się w samochodach seryjnych Volvo.

Reklama

A we wnętrzu Concept Estate znajdziemy przede wszystkim duży dotykowy ekran, który zastąpił przyciski umieszczane zwykle na konsoli środkowej. Poza ekranem kierowca ma do swojej dyspozycji tylko włącznik świateł awaryjnych, przyciski od regulacji radia i sterowania ogrzewaniem szyb. Ekran dotykowy będzie współpracował z drugiem ekranem, który zastąpi klasyczne zegary przed kierowcą.

Niestety, Volvo na razie nie wspomina o szansach na uruchomienie seryjnej produkcji samochodu z nadwoziem typu shooting brake. Pewne jest jednak to, że typowe dla ostatnich prototypów linie odnajdziemy w nowych modelach. A pierwszy z nich zadebiutuje już we wrześniu i będzie to długo oczekiwane nowe XC90.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje