Reklama

Vola - Alfa Romeo czy GM?

Ceniony projektant samochodowy Leonardo Fioravanti postanowił zaskoczyć odwiedzających salon w Genewie (27 lutego - 11 marca), prezentując swoje najnowsze dziecko - bardzo ciekawy projekt dwuosobowego roadstera, o który już starają się Alfa Romeo i General Motors. Auto, nazwane Vola, przygotowano do zastosowania w nim wielu różnych rozwiązań. Można na przykład umieścić tam przedni lub tylny napęd. Bardzo atrakcyjny wydaje się też sposób sterowania odkrywanym, sztywnym dachem, który według pomysłu Fioravanti miałby przesuwać się w całości do tyłu nad bagażnik, a nie składać i zajmować miejsce przeznaczony na bagaż.

Właśnie to rozwiązanie wzbudza największe emocje wśród fachowców. Pomysł przekształcenia dwumiejscowego coupe w kabriolet za pomocą przesuwanego w całości dachu jest absolutną nowością. Największą zaletą takiego mechanizmu jest zachowanie pełnej przestrzeni na bagaż przy złożonym dachu, który wcześniej ukrywano właśnie w bagażnikach. Aby przedstawić swój pomysł, Fioravanti przygotował osobny schemat graficzny, obrazujący dwie duże "łapy", które przesuwają do tyłu całą powierzchnię dachu.

Do stworzenia z Voli pełnowartościowego samochodu jest jeszcze długa droga. Wciąż nie pomyślano o precyzyjnym projekcie linii nadwozia ani o wystroju wnętrza. Jedno jest pewne, dzieło Fioravanti to doskonały początek i punkt wyjścia do dalszych prac. Już teraz swoim duchem, wielkością i stylem przypomina ono piękną Alfę Romeo, która z łatwością "odwraca głowy" przechodniom.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bagaż | Alfa Romeo | romeo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy