Reklama

Tak wygląda kubnag, czyli nowy SUV Maserati!

Od dłuższego czasu pojawiały się plotki o tym, że należące do koncernu Fiat, Maserati pracuje nad dużym autem segmentu SUV.

Włochom udało się jednak utrzymać ten projekt w tajemnicy. Odsłonięty dziś na salonie we Frankfurcie pojazd o nazwie kubnag wywołał ogromne poruszenie. Zaskoczenie dziennikarzy było tym większe, że nie mamy tu do czynienia jedynie z samochodem koncepcyjnym. Wiadomo, że pojazd trafi do salonów a zaprezentowana dziś wersja jest bardzo bliska autu produkcyjnemu!

Prace nad nowym członkiem rodziny Maserati przyspieszyło przejęcie przez Fiata koncernu Chysler. Nowe auto powstało bowiem przy współpracy z Jeepem. Chociaż przedstawiciele włoskiej marki nie zdradzają bliższych szczegółów można się spodziewać, że pojazd jest mocno spokrewniony z najszybszym jeepem w historii - nowym grand cherokee SRT8. Jest to o tyle prawdopodobne, że nowe maserati powstawać ma w Detroit, gdzie znajduje się również linia produkcyjna popularnego "granda".

Fani włoskich aut nie powinni mieć jednak powodów do narzekań - zawieszenie, układ kierowniczy i hamulce od podstaw zaprojektowane zostaną w Modenie.

Reklama

Póki co nie wiadomo jeszcze, jaka jednostka zaprzęgnięta zostanie do napędu nowego maserati. Przedstawiciele włoskiej marki zdradzili jedynie, że standardowo auto wyposażone będzie w nową, ośmiostopniową, automatyczną, skrzynię biegów.

Nasz raport z IAA 2011 TUTAJ.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: NAD | SUV

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje