Reklama

Szklana wyobraźnia Toyoty

Na tegorocznym Salonie Motoryzacyjnym w Genewie Toyota zaprezentowała samochód o nazwie UUV (Urban Utility Vehicle). To nowa kategoria pojazdów sportowo-rekreacyjnych będąca "miejskim" odłamem segmentu SUV. Zaprojektowana przez europejskie centrum designingu Toyota ED2 UUV łączy cechy auta z napędem na cztery koła z typowo kompaktowym pojazdem. O ile wejdzie do produkcji skierowany będzie do klienta, na stałe mieszkającego w mieście, lecz lubiącego spędzać czas także poza nim, szukającego pojazdu dużego, wygodnego i bogato wyposażonego. Tutaj fotogaleria, a tutaj (1,9MB - 35s.) film video prezentujący toyotę UUV.

Koncepcja UUV to kilka wersji karoserii (hatchback, sedan i kombi) w jednej sylwetce. Samochód wyposażony został w napęd 4x4, ma mocno zarysowane nadkola i potężne koła. Wymiary zewnętrzne pojazdu to: 4.430 mm długości, 1.820 mm szerokości i 1.650 mm wysokości. Szeroki rozstaw osi jest gwarancją przestronnego wnętrza.

Reklama

Cechą charakterystyczną prototypu Toyoty jest opadający dach, mocno zarysowane linie i zdecydowane powierzchnie geometrycze. Ale to co najciekawsze znajduje się we wnętrzu. Kluczowym elementem wyposażenia Toyoty UUV jest bowiem szerokoekranowy wyświetlacz wmontowany w deskę rozdzielczą, pełniący funkcje rozrywkowe i nawigacyjne, który może być obsługiwany zarówno przez kierowcę jak i pasażerów. System nazwany został Glass Vision (Szklana wyobraźnia). Jego częścią składową jest urządzenie projekcyjne rzucające obraz holograficzny na ekran monitora. Ekran zbudowano ze specjalnej żywicy zwanej fotopolimerem, która załamuje światło podobnie do pryzmatu. Największą przewagą systemu nad tradycyjnym wyświetlaczem LCD jest to, że obraz jest wyraźny i bardziej realistyczny.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wyobraźnia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne