Reklama

Soul z panoramicznym dachem

Na rozpoczętych wczoraj targach NAIAS w Detroit Kia zaprezentowała prototyp samochodu klasy CUV (crossover utility vehicle) o nazwie Soul.

Stylistyka tego samochodu została opracowana wspólnie przez koreańskie i amerykańskie centra projektowe koncernu.

W oczy rzuca się schodząca linia dachu oraz masywne błotniki. Ciekawym rozwiązaniem są drzwi - tylna para otwiera się w przeciwną stronę niż przednia, co umożliwiło rezygnację ze środkowego słupka i ułatwiło dostęp do wnętrza pojazdu. Z kolei panoramiczny dach jest na całej szerokości odsuwany umożliwiając pasażerom obu rzędów siedzeń nieskrępowaną obserwację nieba.

Przednia część samochodu nasuwa skojarzenia z przedstawionym w zeszłym roku w Detroit prototypem Mesa.

Wnętrze Soula podporządkowane zostało systemi multimedialnemu, którego sercem jest komputer przenośny. Umożliwia on odtwarzanie filmów DVD i muzyki MP3, wyposażony jest również w technologię bezprzewodową.

Soul napędzany jest na koła przednie dwulitrowym, czterocylindrowym silnikiem benzynowym. Współpracuje on z pięciobiegową automatyczną skrzynią biegów z opcją pracy manualnej.

TUTAJ foto-galeria z salonu w Detroit.

Reklama

O nowościach tegorocznego salonu w Detroit piszemy TUTAJ.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: dachy | detroit

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy