Renault captur

Renault zaprezentowało nowy prototyp o nazwie captur, który ma demonstrować nową strategię stylistyczną francuskiej firmy.

Samochód ma stanowić stylistyczne rozwinięcie koncepcji zaprezentowanej po raz pierwszy w 2009 roku prototypem dezir.

Reklama

Captur to sportowy crossover o długości 422 cm, szerokości 195 cm i wysokości 159 cm, napędzany silnikiem diesla, który dzięki podwójnemu doładowaniu dysponuje mocą 160 KM przy pojemności zaledwie 1.6 l. Jednostka napędowa stanowi rozwinięcie silnika dCi o mocy 130 KM.

Maksymalny moment obrotowy wynosi 380 Nm i dostępny jest przy 1750 obr/min.

Silnik współpracuje z dwusprzęgłową skrzynią EDC, a średnia emisja CO2 ma wynosić 99 g na kilometr. Samochód przyspiesza do 100 km/h w 8 sekund, prędkość maksymalna to 210 km/h.

Nowością jest system nazwany RX2, czyli. mechaniczny samoblokujący mechanizm różnicowy. Jego zadaniem jest poprawa trakcji przy niskich prędkościach. Gdy jedno z kół traci przyczepność moment obrotowy transferowany jest automatycznie na drugie koło, dzięki czemu auto sprawniej przyspiesza.

Ponadto renault captur wyposażono w układ vision-system, który wykorzystuje zamontowaną przy wewnętrznym lusterku wstecznym kamerę do wspomagania kierowcy. Komputer z kamery odczytuje obraz drogi przed samochodem i generuje jej komputery obraz na ekranie w samochodzie wraz z pojawiającymi się przeszkodami.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

Dowiedz się więcej na temat: Renault Captur

Reklama

Reklama

Reklama