Reklama

Rajdowa "zabawka"

Nie lada niespodziankę przygotował Citroen na swoim stoisku na salonie w Genewie. Obok znanych nam już z opisów modeli C-Airdream oraz C3 Pluriel zaprezentowano tam wizję sportowej przyszłości francuskiego koncernu - niewielki prototyp C2 Citroen Sport.

To małe auto ma za zadanie przedłużyć sukcesy Citroena w światowych rajdach, które teraz odnosi zdecydowanie większa Xsara WRC (dwa zwycięstwa odniosła już w tym sezonie MŚ w Rajdzie Monte Carlo i w Rajdzie Turcji).

Masywnie stylizowane nadwozie, krótka maska silnika, kwadratowe reflektory, potężne nadkola skrywające 17-calowe koła oraz 1,6-litrowy silnik o mocy 225 KM połączony z 6-stopniową sekwencyjną skrzynią biegów tworzą pojazd, który może okazać się doskonałą "rajdówką", sprawdzającą się na każdym rodzaju nawierzchni.

Reklama

TUTAJ galeria zdjęć, które wykonał w halach salonu w Genewie reporter INTERIA.PL

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: citroen | zabawka

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy