Reklama

Pierwszy SUV Suzuki

Jeśli wziąć pod uwagę liczbę prototypowych SUV-ów, które prezentowane są w Detroit nietrudno dojść do wniosku, że wkrótce tylko takie pojazdy będą jeździły po (przynajmniej amerykańskich) drogach.

Kolejną firmą, która wkracza na ten nowy dla siebie segment rynku (SUV-ów średniej wielkości) jest Suzuki, która przedstawiła prototyp o nazwie concept-x.

Reklama

Samochód ma 1.83 m szerokości i niemal równe 5 metrów długości. Za źródło napędu służy 3.6-litrowy silnik V6. Moment obrotowy przekazywany jest za pomocą nowego systemu "4GO" na wszystkie cztery koła. W samochodzie zastosowano 20-calowe felgi.

Na pokładzie prototypu znajduje się wiele nowinek technicznych. Reflektory wykonano w technologii LED, pasażerowie mają do dyspozycji indywidualne 12-calowe ekrany, które mogą dostarczać informacji o ruchu, korkach, pogodzie lub służyć do oglądania filmów DVD czy surfowania po internecie.

W zakresie bezpieczeństwa pojazd wyposażono w ABS, ESP oraz kurtyny powietrzne dla wszystkich sześciu pasażerów. O unikanie stłuczek dbają z kolei kamery CCD śledzące sytuację wokół pojazdu.

Wersja produkcyjna SUV-aa Suzuki ma pojawić się w przyszłym roku.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: suzuki | SUV

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje