Reklama

Nagrodzone volvo

Koncepcyjny pojazd Volvo - Safety Concept Car (SCC) został wyróżniony dwiema prestiżowymi nagrodami: magazynu Autocar za oryginalny design oraz Nagrodą Księcia Michała w dziedzinie bezpieczeństwa. To drugie wyróżnienie szwedzki producent otrzymał już po raz siódmy w 14-letniej historii plebiscytu. SCC to dynamiczne coupe z przestronnym wnętrzem, maksymalnie powiększoną widocznością (ażurowe słupki) oraz nowoczesnymi systemami bezpieczeństwa w swojej konstrukcji.

Brytyjski magazyn Autocar rokrocznie przyznaje nagrody na wybitne dokonania w przemyśle motoryzacyjnym. W tegorocznej edycji konkursu nagrodę za najciekawszy design otrzymało Volvo SCC, pokonując w rywalizacji VW Microbusa, Nissana Z-car oraz Seata Tango. Sędziowie nazwali SCC pojazdem agresywnym i prowokującym.

Volvo SCC otrzymało też Nagrodę Bezpieczeństwa Księcia Michała. Samochód został oceniony jako wzór w rozwoju bezpieczeństwa na drogach i przykład zastosowania systemów bezpieczeństwa zarówno aktywnego, jak i pasywnego.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: car | concept car | design | volvo

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy