Reklama

Mustang od Giugiaro

Na salonie w Los Angeles włoska firma projektowa Giugiaro zaprezentuje własną wizję stylistyczną forda mustanga.

Samochód otrzymał masywny, charakterystyczny dla klasycznych pojazdów amerykańskich przód, jednak dalej stylizacja jest już bardziej futurystyczna. Linia boczna wznosi się ku tyłowi, gdzie płynnie przechodzi w dach. Sam dach jest panoramiczny i całkowicie zintegrowana z przednią i tylną szybą - jednolita szklana powierzchnia ma więc imponującą powierzchnię.

W ślad za nowatorskim dachem poszły drzwi, które otwierane są do góry.

Po porównaniu do najnowszego mustanga Giugiaro wydłużył zwisy - przedni o 5, a tylny aż o 8 cm.

Pod maską pracuje (obowiązkowo) silnik V8 o pojemności 4.6 l przygotowany przed sportowy dział Forda (Ford Racing). Normalnie dysponuje on mocą 300 KM, jednak po dołożeniu dwóch turbosprężarek i intercoolera moc wzrosła do 500 KM! Napęd trafia na koła tylne.

Reklama

- Ten samochód prowadzi się tak dobrze, jak wygląda - podsumował Fabrizio Giugiaro. - Po jeździe "na limicie", jaką przeprowadziłem pod Turynem mogę powiedzieć, że ten mustang warto jest tych 30 tysięcy godzin ciężkiej pracy, jaką poświęciliśmy na jego stworzenie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mustang

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy