Mercedes-Maybach Ultimate Luxury SUV

Już w środę, w stolicy Chin - Pekinie - rozpocznie się kolejny salon motoryzacyjny. Chociaż impreza ma międzynarodowy charakter nie ulega wątpliwości, że większość z prezentowanych na niej modeli przygotowano specjalnie z myślą o lokalnych nabywcach.

Jednym z nich będzie - uwaga - Mercedes-Maybach Ultimate Luxury SUV. To koncepcyjne auto zapowiadające zupełnie nowy model z palety niemieckiego producenta. Do Internetu wyciekły właśnie jego oficjalne grafiki po tym, jak - najprawdopodobniej przez przypadek - zdjęcia pojazdu, na chwilkę, pojawiły się na oficjalnym chińskim serwisie internetowym Mercedesa.

Reklama

Nie ulega wątpliwości, że Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury SUV (tak brzmi pełna nazwa prezentowanego modelu) powstał ze specjalnym uwzględnieniem specyficznych chińskich gustów. Mamy bowiem do czynienia z potężnym suvem z - mocno nietypowym jak na ten segment - nadwoziem typu sedan! Logo Maybacha nie pozostawia jednak wątpliwości, że pojazd miałby być alternatywą dla aut pokroju Bentleya Bentayga i nadchodzącego Rolls-Royce’a Cullinana.

Z ujawnionych informacji wynika, że samochód zaprojektowany został, jako pojazd elektryczny. Źródłem napędu są cztery synchroniczne silniki elektryczne - po jednym na każde z kół pojazdu. Całkowita moc systemowa to 738 KM. Energia elektryczna magazynowana jest w akumulatorach o pojemności 80 kWh, które - przynajmniej w założeniach - zapewniać mają zasięg 310 mil, czyli blisko 500 km.

Jak wam się podoba jedyna w swoim rodzaju krzyżówka suva z reprezentacyjną limuzyną?

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje