Reklama

Lexus UX Concept z niezwykłą stylizacją

Lexus zaprezentował na salonie paryskim niezwykły pojazd o nazwie UX Concept. Samochód ten, chociaż może szokować wyglądem, stanowi zapowiedź wyglądu stylizacji przyszłych modeli japońskiej firmy.

UX został zaprojektowany w zlokalizowanym we Francji europejskim centrum projektowym Lexusa o nazwie ED2.

Auto ma 440 cm długości, 152 cm wysokości i 190 cm szerokości. Rozstaw osi to 264 cm. UX został postawiony na dużych, 21-calowych kołach.

We wnętrzu znajdziemy cztery fotele wykonane Lexus Kinetic Seat. Rama fotela opleciona jest wzorowaną na pajęczynie siatką, z promienistymi włóknami rozchodzącymi się od środka oparcia. Siatka jest na tyle elastyczna, że ściśle dopasowuje się do kształtu ciała, przez co wywierany nań nacisk rozkłada się równomiernie, zapewniając wygodę podczas długich podróży.

Środek oparcia znajduje się na wysokości łopatek, co ułatwia ruchy rotacyjne klatki piersiowej względem osi obrotu siedziska. Dzięki temu pozycja głowy pozostaje stabilna, a tułów jest doskonale podtrzymywany. Dodatkową zaletą jest cieńszy profil foteli, co przyczynia się do obniżenia masy samochodu.

Reklama

Tak jak w przypadku nadwozia, deska rozdzielcza pełna jest ostrych krawędzi i załamań. W te futurystyczne krzywizny wpisano w sumie cztery ekrany oraz... hologram. Dwa wyświetlacze pełnią role lusterek (umieszczono je po bokach deski rozdzielczej), a dwa kolejne służą do obsługi multimediów.


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Lexus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje