Infiniti Q Inspiration - spojrzenie w przyszłość

O tym, jak będą wyglądały nowe modele Infiniti, możemy przekonać się przyglądając się bliżej koncepcyjnemu Q Inspiration.

Jak sama nazwa wskazuje, Infiniti Q Inspiration jest swego rodzaju "inspiracją", z którego czerpać będą inżynierowie i styliści japońskiego producenta, podczas prac nad nowymi modelami. Jak mówią wami przedstawiciele Infiniti, konceptem tym pokazują, że sedan powinien mieć dynamiczne linie i swoim wyglądem nawiązywać do coupe.

Reklama

W przypadku tego pojazdu trudno natomiast skupiać się na wnętrzu, które zdaje się być definicją "futuryzmu", której nie mamy szans zobaczyć w aucie produkcyjnym. W tym przypadku "inspiracją" mogą być jedynie wszechobecne ekrany, które znalazły się także przed pasażerem.

Tym z kolei, co na pewno zobaczymy w modelach produkcyjnych, jest nowy silnik VC-Turbo wyróżniający się zmiennym stopniem sprężania. 2-litrowa, doładowana jednostka jest określana przez Infiniti jako łącząca moc benzynowych V6 oraz moment obrotowy i oszczędność czterocylindrowych diesli. Napęd przenoszony jest na wszystkie koła, ale z możliwością zupełnego odłączenia przedniej osi.

W seryjnych modelach japońskiego producenta zobaczymy także system ProPilot, czyli tryb jazdy częściowo autonomicznej. W Q Inspiration możliwa jest pełna autonomia, ale to akurat prawo prototypu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje