Reklama

Honda EV-star. Szybko i na baterie

Honda zaprezentowała na salonie tokijskim prototyp sportowego samochodu o napędzie elektrycznym o nazwie EV-star.

Samochód o sportowej stylistyce, z otwartym nadwoziem, może przewieźć tylko dwie osoby. Za to osiągi nie zawodzą oczekiwań rozbudzonych wyglądem - samochód przyspiesza do 100 km/h w 5 sekund, z kolei prędkość maksymalna wynosi 160 km/h.

Reklama

Zasięg, jaki mają zapewnić litowo-jonowe baterie, to 160 km.

Nadwozie EV-star ma 3,57 m długości i 1,50 m szerokości. Wysokość to zaledwie 1,10 m. Żeby maksymalnie obniżyć masę (której nie zdradzono) karoserię wykonano z włókna węglowego.

Wnętrze jest maksymalnie futurystyczne, np. zamiast wskaźników znajdziemy wyłącznie ekrany, a zamiast kierownicy - lotniczy wolant.

Z niepotwierdzonych jak na razie doniesień wynika, że EV-star jest pierwszym sygnałem powrotu Hondy do produkowania samochodów sportowych. Być może już w styczniu na salonie NAIAS w Detroit Japończycy zaprezentują nowy model, który będzie duchowym spadkobiercą kultowego NSX-a. Mamy nadzieję, że będzie miał napęd spalinowy...

Wśród ciągłych informacji o CO2, bateriach i zasięgu byłaby to miła odmiana. Owszem, wszyscy bawiliśmy się samochodami na baterie, ale byliśmy wówczas kilkuletnimi chłopcami. Potem zabawki się znudziły...

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: baterie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama