Reklama

Daihatsu A-concept

Daihatsu zaprezentowało zdjęcia nowego prototypu o nazwie A-concept.

Zgodnie z zapewnieniami Japończyków samochód stanowi wizję tego, jak w przyszłości będą wyglądały samochody Daihatsu.

Daihatsu to najstarsza japońska firma samochodowa, która specjalizuje się w pojazdach miejskich i terenowych. Obecnie większościowy pakiet akcji firmy posiada Toyota.

Od lat 60-tych samochody Daihatsu można było kupić w Europie. Niestety, w styczniu bieżącego roku Japończycy poinformowali, że ze względu na niekorzystny kurs jena, od 2013 roku wycofują się ze Starego Kontynentu. Nie bez znaczenia dla tej decyzji był zapewne fakt, że sprzedaż samochodów Daihatsu w Europie spadła z 58 tysięcy samochodów w 2007 roku do 19 tysięcy w roku 2010.

Reklama

A-concept opracowany został w Indonezji, gdzie znajduje się jedna z fabryk Daihatsu. Zgodnie z założeniami samochód ma być obszerny wewnątrz oraz tani w eksploatacji, a tym samym - ekologiczny.

INTERIA.PL

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy