Reklama

Czy taka będzie nowa Gelenda? Zobacz zdjęcia!

Klasa G to najstarszy konstrukcyjnie pojazd w ofercie Mercedesa. Legendarna "Gelenda" zadebiutowała w 1979 roku - auto oferowane jest w salonach już od 33 lat.

Chociaż pojazd cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem klientów, przyjdzie czas, gdy konstruktorzy Mercedesa staną przed wyzwaniem opracowania następcy. Jak wyglądać może kolejna generacja klasy G?

W odpowiedzi na to pytanie pomóc może koncepcyjny model o nazwie Enter G-Force zaprezentowany właśnie w Stanach Zjednoczonych.

Pojazd opracowany został przez stylistów z kalifornijskiego studia Mercedes Benz Advanced Design z myślą o konkursie Los Angeles Design Challenge. Auto nie pozostawia złudzeń, co do tego, jaki model stanowił inspirację dla projektantów. Do "Gelendy" nawiązują m.in. montowane na błotnikach kierunkowskazy oraz charakterystyczne przetłoczenia maski czy klapy bagażnika.

Reklama

Zaprojektowany w USA model, jak na "samochód przyszłości" przystało, nie jest napędzany silnikiem spalinowym. Pojazd jeździ na wodę, i wyłącznie woda wydostaje się z rury wydechowej. Auto wyposażono we własny generator wodoru, który - dzięki hydrolizie - rozkłada cząsteczki wody na tlen i wodór niezbędny do zasilania ogniw paliwowych. Te z kolei wytwarzają energię elektryczną dla czterech elektrycznych silników trakcyjnych zamontowanych w piastach kół.

Czy tak właśnie wyglądać będzie Gelandewagen przyszłości? Przekonamy się zapewne za jakieś 30 lat...

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Gelenda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje