Reklama

Czterodrzwiowe coupe... Hyundaia!

Tworzenie okazałych, czterodrzwiowych coupe nie jest wyłącznie domeną Mercedesa. Na salonie w Detroit koncepcyjny model tego typu auta zaprezentował... Hyundai.

Samochód nosi nazwę HCD-14 Genesis i jest zapowiedzią nowego języka projektowania koreańskiej marki.

Nadwozie robi wrażenie - niewielkie powierzchnie przeszklone, krótkie zwisy i ogromne koła sprawiają, że auto może się podobać. Cechą niespotykaną w większości współczesnych samochodów są tylne drzwi, które otwiera się w kierunku tyłu nadwozia. Ich konstrukcja została zintegrowana ze słupkiem B, dzięki czemu po otwarciu przednich i tylnych drzwi kierowca i pasażerowie mają do dyspozycji nieskrępowaną przestrzeń.

Reklama

Wnętrze modelu HCD-14 Genesis przywodzi na myśl pojazdy z początku dwudziestego wieku. W środku zastosowano najwyższej jakości skórę, powiew nowoczesności zapewniają wstawki z włókien węglowych na kierownicy i desce rozdzielczej.

Co ważne, samochód nie jest jedynie statyczną makietą, jakich pełno na tego typu imprezach. Auto jest w pełni funkcjonalne - pod maską znalazł się benzynowy silnik V8. Jednostka o pojemności 5 l rozwija moc około 400 KM.

W obecnej formie auto nie ma raczej szans na produkcję seryjną. Przedstawiciele Hyundaia mówią jednak, że jest to rodzaj "próby" przed wprowadzeniem na rynek produkcyjnego, czterodrzwiowego coupe.

Jak podoba się wam najnowsze dzieło koreańskiej firmy?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Alex Minsky

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy