Reklama

Coś dla fanów telewizji

Na zbliżającym się salonie samochodowym w Tokio z jak najlepszej strony będą się chcieli pokazać miejscowi potentaci.

Do prawdziwej ofensywy szykuje się Subaru.

Japoński producent przygotował niecodzienny concept o nazwie exiga. Na pierwszy rzut oka samochód nie wyróżnia się niczym szczególnym. Linie nadwozia nawiązują do innych modeli Subaru - outbacka i forestera. Pod maską tradycyjnie już znalazł się silnik typu boxer.

W tym przypadku jest to doładowana benzynowa jednostka o pojemności dwóch litrów. Tradycyjnie dla Subaru napęd przenoszony jest na wszystkie koła.

Sporym zaskoczeniem jest natomiast wnętrze samochodu, które jest w stanie pomieścić aż siedem osób. Zaprojektowano je tak, by kierowca i pasażerowie mogli zaznać niczym nieskrępowanego poczucia przestrzeni.

W tym celu samochód wyposażono w szklany dach, a także... w osiem znajdujących się na desce rozdzielczej ciekłokrystalicznych wyświetlaczy pokazujących obraz z kilku kamer zlokalizowanych w różnych punktach nadwozia (np. z lusterek).

Zdaniem Subaru ten ciekawy zabieg ma również wpływać na poprawę bezpieczeństwa. Tylko jak ogarnąć podczas jazdy aż osiem monitorów?

Reklama

Zjedź na pobocze.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: telewizje

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy