Reklama

Tak wygląda audi RS5!

Na nadchodzący salon w Genewie Audi przygotowało przynajmniej dwie nowości.

Reklama

O jednej z nich pisaliśmy już kilkanaście dni temu. A1 to nowy, najmniejszy w gamie producenta z Ingolstadt samochód, który na rynku pojawi się już na wiosnę.

Jednak to nie jedyna nowość. W Genewie zadebiutuje również audi RS5!

Najmocniejsza wersja pięknego coupe z Ingolstadt napędzana będzie silnikiem 4.2 V8 o mocy 450 KM.

Jednostka ta współpracuje z siedmiostopniową skrzynią typu S-tronic i napędza wszystkie cztery koła. Niemcy zapewniają, że przy tym zużywać ma zaledwie 10,8 l paliwa na 100 km.

Wyposażony w bezpośredni wtrysk silnik rozpędza ważące 1725 kg auto do 100 km/h w 4,6 s. Prędkość maksymalna została ograniczona do 250 km/h, ale na żądanie klienta, blokadę można przesunąć do 280 km/h.

Moc maksymalna dostępna jest przy 8250 obr/min, z kolei wynoszący 430 Nm moment obrotowy - między 4 a 6 tys. obrotów. To sugeruje, że silnik będzie lubił wysoko się kręcić...

Siedmiostopnia skrzynia S-tronic oferuje zarówno pracę całkowicie automatyczną, jak i ręczną - kierowca może zmieniać przełożenia za pomocą lewarka lub łopatek przy kierownicy. Zdając się na automat, kierowca ma do wyboru trzy tryby pracy - automatyczny, komfortowy i dynamiczny. Ponadto skrzynię wyposażono w tzw. program startowy - elektronika tak dobiera obroty, by ruszenie z miejsca było jak najbardziej efektywne: szybkie i bez palenia opon.

RS5 wyposażono w napęd quattro z centralnym dyferencjałem, który reguluje rozkład momentu między osiami.

Nowe audi trafi do salonów już wiosną. Podstawowa cena (bez krajowych podatków) to 77 700 euro.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Audi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje