Reklama

Tak wygląda audi RS5!

Na nadchodzący salon w Genewie Audi przygotowało przynajmniej dwie nowości.

O jednej z nich pisaliśmy już kilkanaście dni temu. A1 to nowy, najmniejszy w gamie producenta z Ingolstadt samochód, który na rynku pojawi się już na wiosnę.

Jednak to nie jedyna nowość. W Genewie zadebiutuje również audi RS5!

Najmocniejsza wersja pięknego coupe z Ingolstadt napędzana będzie silnikiem 4.2 V8 o mocy 450 KM.

Jednostka ta współpracuje z siedmiostopniową skrzynią typu S-tronic i napędza wszystkie cztery koła. Niemcy zapewniają, że przy tym zużywać ma zaledwie 10,8 l paliwa na 100 km.

Wyposażony w bezpośredni wtrysk silnik rozpędza ważące 1725 kg auto do 100 km/h w 4,6 s. Prędkość maksymalna została ograniczona do 250 km/h, ale na żądanie klienta, blokadę można przesunąć do 280 km/h.

Moc maksymalna dostępna jest przy 8250 obr/min, z kolei wynoszący 430 Nm moment obrotowy - między 4 a 6 tys. obrotów. To sugeruje, że silnik będzie lubił wysoko się kręcić...

Reklama

Siedmiostopnia skrzynia S-tronic oferuje zarówno pracę całkowicie automatyczną, jak i ręczną - kierowca może zmieniać przełożenia za pomocą lewarka lub łopatek przy kierownicy. Zdając się na automat, kierowca ma do wyboru trzy tryby pracy - automatyczny, komfortowy i dynamiczny. Ponadto skrzynię wyposażono w tzw. program startowy - elektronika tak dobiera obroty, by ruszenie z miejsca było jak najbardziej efektywne: szybkie i bez palenia opon.

RS5 wyposażono w napęd quattro z centralnym dyferencjałem, który reguluje rozkład momentu między osiami.

Nowe audi trafi do salonów już wiosną. Podstawowa cena (bez krajowych podatków) to 77 700 euro.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Audi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy