Reklama

Saturn Vue - lepiej późno niż wcale

Koncern General Motors postanowił stworzyć samochód SUV, który mógłby na amerykańskim rynku konkurować z takimi modelami, jak Ford Escape, Honda CR-V i Toyota RAV4. Produkcją tego auta zajęła się marka Saturn, która sprawdziła się już wcześniej w konstruowaniu samochodów terenowych i dostawczych. W efekcie powstał pojazd ze stworzoną od podstaw płytą podłogową i zupełnie nowym zawieszeniem. Samochód nosi nazwę Vue, a napędzają go czterocylindrowy silnik 2,2 lub 6-cylindrowa jednostka 3,0 litra (do wyboru).

Mocniejszy silnik gwarantuje moc 181 KM i z automatyczną, pięciobiegową przekładnią może rozpędzić się od 0 do 100 km/h w czasie 8,4 sekundy. Mniejsza jednostka osiąga moc 143 KM. Mimo, iż nowy SUV wchodzi do sprzedaży dużo później od konkurentów, to przedstawiciele GM są pewni odniesienia sukcesu. - Lepiej późno niż wcale - żartowała wiceprezes Saturna, Jill Lajdziak.

Samochód został wyposażony w nowoczesne elektryczne wspomaganie kierownicy, które sprawia, że duży pojazd prowadzi się tak jak zwinne auto osobowe. Saturn Vue doskonale spisuje się zarówno na drodze, jak i na bezdrożach, zapewniając pięciu osobom wygodną i ekscytującą podróż. Na amerykańskim rynku za najtańszą wersję tego auta trzeba będzie zapłacić prawie 17 tys. dolarów, a za najdroższą ponad 23 tysiące.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Honda CR-V | Auta | jednostka | Pojazd | silnik | Saturn

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy