Reklama

Salon w Genewie odwołany. Najbliższy czynny salon w Genewie jest w Katarze

​Czwarty rok z rzędu nie odbędzie się największa motoryzacyjne impreza na Starym Kontynencie. Organizatorzy Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie ogłosili, że przyszłoroczna edycja nie dojdzie do skutku. Przynajmniej ta europejska...

"Wydarzenie zaplanowane na luty 2023 roku w Genewie nie dojdzie do skutku" - informują organizatorzy Geneva International Motor Show - i odsyłają zainteresowanych imprezą do... Kataru. 

Salon samochodowy w Genewie zamknięty. Najbliższy czynny salon samochodowy w Genewie jest w Katarze

Spieszymy wyjaśnić, że pierwotny plan zakładał dwie odsłony przyszłorocznego Geneva International Motor Show:

  • salon w Genewie (14-19 lutego 2023),
  • premierowy Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny w Genewie w Doha w Katarze.

Ten drugi planowany jest na listopad 2023 roku. Impreza ma się odbyć w Doha Exhibition and Convention Centre (DECC), ale organizatorzy - "Comité permanent du Salon international de l'automobile de Genève" - nie podają jeszcze szczegółow.

Reklama

Decyzja o kolejnym odwołaniu salonu genewskiego nie jest zaskoczeniem. Po raz pierwszy - niemalże w ostatniej chwili - na fali rozprzestrzeniającego się koronawirusa - salon odwołano w 2020 roku. O zamknięciu imprezy dla zwiedzających poinformowano na krótko przed jej otwarciem, gdy większość wystawców szykowała już swoje stanowiska. W efekcie - po raz pierwszy na taką skalę - premiery nowych modeli przeniosły się wówczas do świata konferencji transmitowanych w internecie.

W latach 2021 i 2022 o odwołaniu największej europejskiej imprezy motoryzacyjnej informowano już z większym wyprzedzeniem.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: salon samochodowy w Genewie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy