Reklama

Premiera: saab 9-5 sportcombi

Zbliżający się marcowy salon samochodowy w Genewie to najważniejsza tego typu impreza w Europie.

Nie dziwi więc, że producenci już dziś zachęcają do odwiedzenia swoich genewskich ekspozycji.

Reklama

Gwiazdą, która najjaśniej lśnić ma stoisku Saaba będzie model 95 sportcombi.

Producent ujawnił właśnie pierwsze oficjalne zdjęcie auta. Stylistyczne pojazd, podobnie jak z nadwoziem typu sedan, łączy odrobinę sportowych emocji z budzącą zaufanie solidnością. Potężna, zachodząca na boki tylna szyba i połączone biegnącą wzdłuż klapy bagażnika listwą światła mogą się podobać.

Po pierwsze, auto ma być jednak praktyczne. Pojemność przestrzeni bagażowej wynosi aż 537 litrów. Co więcej, po złożeniu tylnych siedzeń bagażnik ma głębokość blisko dwóch metrów i pojemność 1600 litrów. Kufer ma również podwójną podłogę, która pomaga utrzymać czystość.

Szwedzki producent poinformował, że paleta jednostek napędowych dostępnych w kombi będzie taka sama jak w sedanie. Do wyboru będą więc benzynowe, turbodoładowane jednostki: 1,6 l 180 KM, 2,0 l. 220 KM i znany z opla insigni 2,8 V6 o mocy 300 KM. Amatorzy jednostek wysokoprężnych będą mogli zdecydować się na motor 2,0 l TiD występujący w wariantach 160-konnym i 190-konnym. Klienci będą też mogli zamówić pojazd z napędem 4x4 - XWD.

Zbieranie zamówień na saaba 9-5 sportcombi rozpocznie się w marcu, wraz z premierą auta na salonie genewskim. Pierwsze egzemplarze trafić mają do klientów na początku września.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: impreza | salon samochodowy w Genewie | Saab 9-5

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje