Reklama

Premiera Detroit

W najbliższy poniedziałek w Detroit rozpoczyna się pierwszy w XXI wieku salon samochodowy. Na NAIAS 2001 zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt światowych premier. Wśród nich będzie pokazany po raz pierwszy publicznie nowy mercedes C klasy combi. Nowe kombi ze Stuttgartu zastępuje dotychczasowy model, który wyprodukowany w ilości 250 tys. (początek produkcji to rok 1996) cieszył się ogromnym zainteresowaniem przede wszystkim w Europie. Jedna trzecia nabywców klasy C zdecydowała się na zakup wersji kombi.

Obecnie po raz pierwszy Mercedes zaoferuje nową klasę C kombi również na rynku amerykańskim, gdzie pojawi się we wrześniu br.

Reklama

W zależności od ustawienia siedzeń i oparć kanapy tylnej, C-klasa ma pojemność ładunkową od 470 do 1384 litrów. Stosowanie od potrzeb siedzenia i oparcie tylnej kanapy można składać w całości bądź tylko jednostronnie; pozwala to na uzyskanie płaskiej powierzchni ładunkowej do półtora metra kwadratowego. Największy prostopadłościan, jaki mieści się do bagażnika nowego modelu Mercedesa ma objętość 783 litry, czyli ponad 11 litrów więcej niż w dotychczasowym modelu C klasy combi.

Do napędu służyć będzie do wyboru siedem rodzajów silnika (od 116 do 218 KM) i trzy wersje skrzyni biegów. Swoją premierę w modelu kombi klasy C świętują dwa silniki: jednostka napędowa V6 o pojemności 3,2 l. (218 KM) i 2,7 l. CDI (170 KM).

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Mercedes | detroit

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje