Porsche Cayenne Coupe Turbo GT - co potrafi ten supersuv?

To nie jest najmocniejsze Cayenne w historii, ale za to najszybsze - zarówno na prostej, jak i w zakrętach. A my właśnie sprawdzamy, jak to jest usiąść za kierownicą tego piekielnie szybkiego SUVa

.Pierwsze Cayenne udowodniło, że duży, luksusowy i rodzinny SUV, może jednocześnie zapewniać osiągi i prowadzenie sportowego samochodu.

Od tego czasu minęło jednak niemal 20 lat, a modelowi Porsche wyrosła niemała konkurencja. Nic dziwnego, że producent postanowił dać wszystkim do zrozumienia, kto jest największym ekspertem od sportowych SUVów. Efektem jest Cayenne Coupe Turbo GT, które rzuca na asfalt 640 KM. Jest więc o 40 KM słabsze od Turbo S, ale Turbo S występuje tylko z napędem hybrydowym, który dodaje sporo zbędnych kilogramów.

Reklama

Nowa odmiana, pozbawiona tego balastu, przyspiesza do 100 km/h w trudne do uwierzenia 3,3 s. Inżynierowie Porsche wprowadzili także sporo zmian w układzie jezdnym, dzięki czemu Cayenne Coupe Turbo GT pobiło rekord Nurburgringu dla SUVów! Wszystko to brzmi imponująco, ale jak naprawdę jeździ najszybszy SUV świata? Właśnie to sprawdzamy na szwedzkich drogach oraz oczywiście torze wyścigowym.

Niestety nie możemy póki co podzielić się z wami naszymi wrażeniami, ale kiedy tylko tajemnica przestanie nas obowiązywać, możecie liczyć na obszerną relację.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy