Reklama

Pininfarina Enjoy!

Znana głównie z projektowania nadwozi samochodowych Pininfarina zaprezentowała model Enjoy, który ma być uświetnieniem obchodów 75. rocznicy powstania firmy.

Produkcja rozpocznie się w przyszłym roku, a powstanie tylko 75 egzemplarzy tego sportowego samochodu.

Przy konstruowaniu pojazdu projektanci podporządkowali się celowi nadrzędnemu - Enjoy, jak sama nazwa wskazuje, miał przede wszystkim dostarczać przyjemności z jazdy. Stąd na przykład

zaadaptowane ze sportu zawieszenie, aluminiowe podwozie czy karoseria z włókien węglowych.

Samochód napędzany jest czterocylindrowym, szesnastozaworowym silnikiem Toyoty o mocy 190 KM. Napęd za pośrednictwem skrzyni sześciobiegowej przekazywany jest na koła tylne.

W wersji torowej pojazd będzie ważył zaledwie 800 kg, co oznacza, że na 1 KM będzie przypadało tylko 4,3 kg. W efekcie Enjoy do "setki" przyspiesza w 5,2 s oraz osiąga prędkość maksymalną 250 km/h.

Reklama

Zobacz ostatnie wydanie naszego biuletynu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pininfarina

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy