Reklama

Pierwsze zdjęcia skody roomster

Skoda opublikowała pierwsze oficjalne zdjęcia roomstera. To pojazd, który na rynku konkurować będzie z renaultem kangoo, fiatem doblo i bliźniakami z PSA, czyli peugeotem partnerem i citroenem berlingo, ale także z oplem combo i volkswagenem caddy.

Przewidywana cena tego auta wahać się ma między 12,5 a 16.5 tys. euro. Do salonów sprzedaży nowa skoda trafi we wrześniu.

Reklama

To coś więcej niż kombi czy sedan, to nowy typ samochodu, który połączy w sobie zalety różnego rodzaju nadwozi. Myślę, że zapoczątkujemy nim nowy trend. Pojawią się następne modele naśladujące roomstera. To będzie modułowa koncepcja łącząca cechy fabii i octavii oraz zupełnie nowe rozwiązania – powiedział Detlef Wittig, prezes zarządu Skody.

Roomster po raz pierwszy zaprezentowano jako prototyp na salonie we Frankfurcie w 2003 roku. Po ciepłym przyjęciu przez publiczność w ciągu 2,5 roku przygotowano wersję produkcyjną, która zadebiutuje w Genewie.

Samochód trafi na rynki europejskie latem, a produkowany będzie w czeskich Kvasinach.

Skoda potwierdziła również, że prototypowe Yeti trafi do produkcji. Obecnie nie wiadomo jednak, w jakiej formie i kiedy. Wszystko wskazuje jednak, że stanie się to w przyszłym roku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: zdjecie | skoda | Skoda Roomster

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje