Oto zupełnie nowa Honda FCV

Równo miesiąc dzieli nas od rozpoczęcia międzynarodowego salonu motoryzacyjnego w Tokio. Impreza obfitować będzie w samochodowe nowości. Jedną z nich jest chociażby produkcyjna Honda FCV.

Japoński producent opublikował właśnie dwa pierwsze zdjęcia auta, które na rodzimym rynku konkurować będzie z Toyotą Mirai. Uwagę przyciąga zwłaszcza charakterystyczny przód z chromowaną, rozciągającą się na cała szerokość pojazdu, listwą podkreślającą osłonę chłodnicy.

Za sprawą pękatych kształtów i zachodzących na koła nadkoli tył przypomina nieco wiekowego już Citroena CX. Linia boczna przywodzi na myśl również Citroena C6. Ciekawe są te francuskie skojarzenia.

W kabinie znajdziemy ekskluzywne materiały - skórę i imitacje drewna. Na szczycie konsoli środkowej zamontowano duży, dotykowy wyświetlacz. Podobnie jak w innych samochodach korzystających z napędu elektrycznego, na tunelu środkowym nie ma lewarka zmiany biegów.

Reklama

Informacje dotyczące rozwiązań technicznych trzymane są w tajemnicy. Wiadomo jedynie, że samochód wyposażono w układ napędowy oparty na ogniwach paliwowych zapewniających zasięg do 700 km.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama