Reklama

Oto pierwszy nowy Datsun! Mamy zdjęcia

Koniec spekulacji. Po miesiącach domysłów i plotek przedstawiciele koncernu Renault-Nissan zaprezentowali właśnie pierwszy nowy model wskrzeszonej niedawno marki Datsun.

Samochód, który opracowano specjalnie z myślą o rynku indyjskim otrzymał nazwę Go. Jak już informowaliśmy auto bazuje na rozwiązaniach technicznych Nissana Micra. Długość całkowita to 3785 mm, nadwozie mierzy 1635 mm szerokości i 1485 mm wysokości. Rozstaw osi - tak samo jak w przypadku Micry typoszeregu K13 - wynosi 2450 mm.

Dane techniczne auta trzymane są jeszcze w tajemnicy, wiadomo jednak, że pod maską znajdzie się benzynowy silnik, który współpracować będzie z pięciostopniową, ręczną skrzynią biegów.

Cena auta na rynku indyjskim oscylować ma w okolicach 5 tys. euro. Datsun planuje również opracowanie nowych modeli z myślą o kolejnych rynkach wschodzących, takich jak Rosja czy kraje afrykańskie.

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy