Reklama

Oto nowy fiat!

4 marca podczas Międzynarodowego Salonu w Genewie odbędą się premiery nowych fiatów, a my dysponujemy już zdjęciami tych pojazdów. Zobacz, jak wyglądać będzie nowe auto produkowane w Tychach. 

Ofertę kompaktowego samochodu, który pokazany zostanie w hali Palexpo pod nazwą Projekt 169 (jego produkcja właśnie rozpoczyna się w Tychach), Fiat zamierza skierować do szerokiego kręgu odbiorców: od osób poszukujących auta do jazdy po mieście po zainteresowanych prawie małym samochodem terenowym.

Nowy fiat 169 ma wymiary 3,54 m na 1,58 m. Wyposażany ma być między innymi w nowe sprzęgło i skrzynię biegów, funkcję "economy", klimatyzator, ABS, ESP i nawigator satelitarny oraz przezroczysty dach.

Drugi z premierowych fiatów (projekt 350), ze względu na wymiary wewnętrzne i zewnętrzne jest zbliżony do segmentu B. Będzie to minivan zbudowany na bazie punto. W autach montowanych będzie pięć silników benzynowych i diesel, sześć poduszek powietrznych i automatyczna klimatyzacja. Fiat Auto zastrzegł, że oba pojazdy nie wyczerpują propozycji nowej gamy. W najbliższych latach dołączy do nich "wiele innych modeli". Kolejna genewska nowość to lekko zmienione punto oraz concept car o nazwie fiat marrakech.

W Genewie zaprezentowany zostanie także nowy silnik dieslowski Fiata - 1.3 multijet 16v, który jest już wytwarzany w bielskim zakładzie FA Powertrain Polska.

TUTAJ galeria Punto MPV, a TUTAJ Projektu 169.

Reklama

TUTAJ galeria zdjęć, które wykonał w halach salonu w Genewie reporter INTERIA.PL

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tychy | auto | galeria | Fiata | Fiat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy