Reklama

Opel Grandland GSe. Więcej sportu, ale moc bez zmian

​Opel zaprezentował Grandlanda GSe. To kolejny model po Astrze, który będzie dostępny w tej usportowionej wersji.

Grandland to kompaktowy crossover, czyli przedstawiciel najpopularniejszego segmentu w Europie. Samochód dostępny jest w wersjach spalinowych (z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi) oraz dwóch wersjach hybrydowych typu plug-in. 

Opel Grandland GSe. Napęd

Pierwsza z nich to Grandland Hybrid, który dysponuje mocą systemową 224 KM (180 KM z benzynowego silnika 1.6 i 110 KM z silnika elektrycznego). Natomiast na szczycie gamy stoi Grandland Hybrid4, który posiada silnik spalinowy 1.6 o mocy 180 KM oraz dwa, umieszczone przy osiach, silniki elektryczne. Moc systemowa tego układu to 300 KM.

Opel Grandland GSe będzie dostępny wyłącznie z tym ostatnim układem napędowym. Auto posada więc 300 KM mocy. Maksymalny moment obrotowy wynosi 520 Nm trafia na obie osie. Samochód rozpędza się do 100 km/h w 6,1 s i może osiągnąć prędkość 235 km/h. 

Reklama

Pojemność akumulatora to 13,2 kWh. Grandland GSe w trybie elektrycznym może przejechać około 50-60 km, prędkość maksymalna wynosi wówczas 130 km/h.

Ma być więcej sportu. A gdzie go szukać?

Grandland GSe otrzymał specjalnie zestrojone zawieszenie i układ kierowniczy. Samochód posiada kolumny McPhersona z przodu i oś wielowahaczową z tyłu oraz sztywniejsze sprężyny i amortyzatory z technologią KONI FSD (Frequency Selective Damping), czyli zmienną charakterystyką tłumienia.

Wersja GSe wyróżnia się również wyglądem. Samochód otrzymał 19-calowe felgi o specjalnym wzorze, tylny dyfuzor i emblemat GSe na klapie bagażnika. Ponadto opcjonalnie samochód może otrzymać czarną pokrywę silnika. Sportowe przednie fotele mają tapicerkę z alcantary i atest AGR.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Opel Grandland | Opel Grandland X

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy