Opel Combo po liftingu. Zmiany są gruntowne

Po premierze odświeżonego Peugeota E-Rifter mogliśmy się spodziewać, że koncern Stellantis ma w rękawie więcej nowości - nie byliśmy w błędzie. Właśnie debiutuje Opel Combo po gruntownej modernizacji. Co zmieniło się w tym małym aucie dostawczym?

Nowy Opel Combo. Dostawczak z bogatym wyposażeniem

Opel Combo debiutuje z nowym frontem Opel Vizor, kompletnie przeprojektowanym kokpitem z nowym systemem multimedialnym i 10-calowymi ekranami oraz większym zasięgiem w bezemisyjnej wersji Combo Electric. Ponadto, samochód po modernizacji, jako pierwszy model w segmencie, otrzymał matrycowe reflektory LED Intelli-Lux z 14 elementami LED, które automatycznie przechodzą w tryb świateł drogowych.

Nowy Opel Combo. Pracownik na kilka etatów

Nowy Opel Combo jest dostępny w kilku wariantach silnikowych. W ofercie są silniki benzynowe i wysokoprężne z opcjonalnie dostępną skrzynią automatyczną. Obie spalinowe wersje nowego Opla Combo występują w dwóch długościach nadwozia i w opcji z dwoma lub trzema przednimi siedzeniami do wyboru. Opel Combo dostępny jest także w wydaniu 5-miejscowym z kabiną załogową.

Reklama

Nowy Opel Combo Electric. Teraz z większym zasięgiem

Opel Combo po liftingu występuje również w pełni elektrycznej odmianie Combo Electric - teraz ze zwiększonym z 280 do 330 km zasięgiem w cyklu mieszanym (wg. WLTP). Bateryjny wariant napędza elektryczny motor o mocy 136 KM i 270 Nm, a zasila litowo-jonowy akumulator o pojemności 50 kWh, który z maksymalną mocą 100 kW naładujemy od 0 do 80 proc. w mniej niż 30 minut.

W kwestii możliwości transportowych i zdolności do holowania ładunków nic się nie zmieniło. Opel Combo posiada przestrzeń ładunkową o wymiarach 4,4 m sześciennych, ładowność wynoszącą 780 kg i uciąg 750 kg.

Opel Combo po liftingu. Bezpieczeństwo

Opel Combo posiada bogate wyposażenie w zakresie bezpieczeństwa. Na pokładzie znajdziemy 18 zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS) i zupełnie nowy system Dynamic Surround Vision. Składa się on z dwóch kamer - jednej umieszczonej nad tylnymi drzwiami i drugiej pod bocznym lusterkiem po stronie pasażera. Oba obrazy po aktywacji kierunkowskazu są wyświetlane w cyfrowym lusterku wstecznym.

Nowy Opel Combo. Kiedy w Polsce?

Ceny nowego Opla Combo pozostają jeszcze tajemnicą, nie podano również daty rynkowej premiery.  Więcej szczegółów poznamy prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Opel | Opel Combo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy