Reklama

OPC X-treme

W Oplu trwa wielkie oczekiwanie na nowy model vectry. Pojazd ten pojawić się ma dopiero na salonie samochodowym we Frankfurcie nad Menem, który odbędzie się we wrześniu br. Tymczasem w Genewie należący do amerykańskiego General Motors Opel zaprezentował dwa nowe auta, tyle że raczej nie skierowane do masowego odbiorcy. Pierwszym z nich to opisywana już przez nas astra cabrio, drugim prawdziwy wyścigowy bolid o nazwie OPC X-treme. A oto GALERIA NOWYCH ZDJĘĆ z Genewy.

W Oplu trwa wielkie oczekiwanie na nowy model vectry. Pojazd ten pojawić się ma dopiero na salonie samochodowym we Frankfurcie nad Menem, który odbędzie się we wrześniu br.

Tymczasem w Genewie należący do amerykańskiego General Motors Opel zaprezentował dwa nowe auta, tyle że raczej nie skierowane do masowego odbiorcy. Pierwszym z nich to opisywana już przez nas astra cabrio, drugim prawdziwy wyścigowy bolid o nazwie OPC X-treme.

Pojazd ten powstał w Opel Performance Center (stąd nazwa OPC), który specjalizuje się w "rasowaniu" opli. W odróżnieniu jednak do astry OPC i zafiry OPC (jej debiut nastąpił także w Genewie) X-treme to raczej auto studyjne, które miało pokazać na co stać inżynierów z Russelsheim. A stać jak widać na wiele. Otwierane do góry drzwi, 4-litrowy silnik o mocy 440 KM, 300 km/h prędkości maksymalnej, sekwencyjna sześciostopniowa skrzynia biegów i 20-calowe koła to tylko niektóre parametry tej konstrukcji.

Reklama

Być może X-treme trafi na wyścigowe tory DTM. Do salonów sprzedaży na pewno nie.A oto GALERIA ZDJĘĆ, które wykonał reporter INTERIA.PL w halach salonu w Genewie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama