Reklama

Odświeżony jeep patriot

Salon samochodowy w Paryżu przyciąga producentów ze wszystkich stron świata. W halach Mondial de l'automobile nie zabraknie więc mocnej reprezentacji producentów ze Stanów Zjednoczonych.

Ciekawie prezentować się będą zwłaszcza stoiska marek należących do koncernu Chryslera, który po fuzji z Fiatem, coraz odważniej zarysowuje swoją obecność w Europie.

Jedną z nowości Jeepa będzie gruntownie odświeżony patriot. Samochód, który w Europie konkurować ma głównie z hondą CR-V i mazdą CX-7 zmienił swój wizerunek. Auto otrzymało m.in. nową osłonę chłodnicy (teraz malowaną pod kolor nadwozia), zderzaki i tylne światła.

Największe zmiany odnajdziemy jednak we wnętrzu. Deska rozdzielcza, w której panowały do tej pory ostre kanty została mocno zaokrąglona. Całkowicie zmieniono również przytłaczający, plastikowy wystrój. Nowe są nie tylko deska rozdzielcza ale też boczki drzwi i tapicerki. Wewnątrz pojawiło się również kilka eleganckich, chromowanych akcentów.

Reklama

Oprócz tego samochód wyposażono m.in. w wielofunkcyjną kierownicę i tempomat, które mają być elementami wyposażenia standardowego.

Auto - podobnie jak dotychczasowa wersja - dostępne będzie w dwóch wersjach: z napędem na przód lub na obie osie. Samochód, produkowany w Belvidere w stanie Illinois, trafi do salonów jeszcze przed końcem tego roku.

Warto dodać, że po przejęciu Chryslera przez koncern Fiat (dyrektorem zarządzającym Chyslera jest obecnie Sergio Marchionne) amerykańska firma radzi sobie coraz lepiej. W tym roku Chysler zarobił już 474 mln dolarów. W niedługim czasie w amerykańskich salonach pojawią się też nowe modele koncernu, jak chociażby dodge charger czy dodge CUV.

Inżynierowie Chyslera pracują też nad zupełnie nowym sedanem klasy średniej, który nosić ma nazwę chrysler 200. Przygotowany gównie z myślą o amerykańskim rynku pojazd dostępny będzie w dwóch wersjach silnikowych: z rzędowym, czterocylindrowym silnikiem 2,4 l oraz V6 o pojemności 3,6 l. Ta ostatnia jednostka napędowa rozwija 283 KM i 260 Nm momentu obrotowego. Auto, które produkowane będzie w Sterling Heights w stanie Michigan trafi do salonów jeszcze w tym roku.

Na razie nie wiadomo, czy chrysler 200 dostępny będzie również na rynku europejskim. Nie jest jednak tajemnicą, że na poprawie wyników sprzedaży na Starym Kontynencie bardzo zależy Włochom. Fiat przejął już pieczę nad sprzedażą samochodów Chyslera m.in w Polsce.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: auto | jeep | Jeep Patriot

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy